Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Wspierają cały czas

28.03.2011, Pomoc żywnościowa

Jako że żołądek nie zna przerw wakacyjnych, a podopieczni ChSCh to ludzie ubodzy, tam gdzie to możliwe, wolontariusze starają się nie przerywać wydawania żywności. W wielu filiach się to udaje. Powiodło się także w Płocku.

Wprawdzie asortyment jest okrojony, ponieważ to końcówka ubiegłorocznych zapasów, ale już od kwietnia, kiedy ruszy wydawanie żywności z puli na 2011 rok, wszystko wróci do normy. PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej, w ramach którego filia w Płocku wydaje żywność – przyp. red.) wprowadza także nowe produkty, między innymi kaszę gryczaną i zupę pomidorową z makaronem. A grupa beneficjentów pomocy zwiększy się w tym roku do 250, czyli o około 100 osób. 

Zanim jednak do tego dojdzie, w mieście urodzaj na przenosiny. Bank Żywności zmienia siedzibę, przenosząc się z pobliskich Staroźrebów do Płocka. Także punkt wydawania żywności prowadzony przez płocką filię ChSCh już wkrótce zmieni adres. Rozmowy z Urzędem Miasta na ten temat mają się ku końcowi. Ale uwaga! Włodzimierz Krzyżanowski, wolontariusz ChSCh uspokaja:

– Wiadomo, że nie będzie to daleka przeprowadzka, bo wszystkie rozważane lokalizacje znajdują się w promieniu 500 metrów od dotychczasowej siedziby. 

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: materiały ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij