Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Święto Babci i Dziadka w Płocku

27.01.2011, nieprzypisany

W tym roku Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadły w piątek i sobotę. Jednak w Klubie 50 PLUS, prowadzonym przez płocką filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) spotkanie z tej okazji odbyło się w czwartek. Było rodzinnie i przesympatycznie. Ponadto piątkowy wieczór zarezerwowano na koncert Wieczór w krainie czardasza.

Dzieci ze świetlicy środowiskowej przygotowały dla seniorów prezent specjalny – program artystyczny. W wierszach i piosenkach mieściła się cała prawda o tym, jak ważną rolę w ich życiu pełnią babcie i dziadkowie. Kto ma tyle serca dla dziecka, co oni? I czasu? I miłości? W podziękowaniu adresaci pięknych słów wręczyli dzieciom przygotowane lizaki.

Na stole rozmaitość wypieków cieszyła oczy, a potem buzie duże i małe. Strucla owocowa, waniliowa rolada, ciasto drożdżowe – same pyszności.

Były i drobne upominki. Szef klubu, Włodzimierz Krzyżanowski słusznie założył, że radość życia łatwiej pielęgnować, gdy nic nie boli i nie strzyka. Klubowicze otrzymali więc w prezencie książkę Hansa Diehla, Aileen Ludington i Grażyny Kuczek Zdrowie z wyboru, wydaną przez Fundację Źródło Życia, dla pokrzepienia ducha zaś – dzieło Ellen G. White Droga do Chrystusa.

Uczestnicy spotkania podjęli też decyzje ważne dla życia klubu – wybrana została trzyosobowa Rada Klubu. A potem muzyka – z płyt, śpiew i pogawędki.

Czas w miłym towarzystwie się nie dłuży, więc niepostrzeżenie wspólne świętowanie z planowanego dwugodzinnego przerodziło się w niemal pięciogodzinne.

W czwartek, 27 stycznia kolejne spotkanie w klubie, a następnego dnia ponownie wielkie wyjście do sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego i zapowiadany już koncert Made in China.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Zobacz, jak ChSCh pomaga seniorom.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij