Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Spotkanie „małolatów”

23.12.2010, nieprzypisany

Niespodziewanie dla organizatorów inauguracyjne spotkanie Klubu Przyjaciół 60+ zdominowane zostało przez „niepełnoletnich” - większość obecnych osób nie dorosła do 60+. Ale „chcieć to móc”. Na wniosek zainteresowanych klub zmienił formułę, a w ślad za tym - nazwę. Teraz płocka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na spotkania Klubu Przyjaciół 50 PLUS. A zapowiada się ciekawie.

Grażyna Syska, kierownik Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3, przedstawicielka MOPS, Daniel Waszczuk, kierownik płockiej filii ChSCh i Włodzimierz Krzyżanowski, szef klubu przywitali gości herbatą i ciastkami. Zadbali też o to, by znikło pierwsze onieśmielenie. Szybko okazało się, że zebranych łączy nie tylko wiek, ale także zainteresowania. Panie uznały, że miło będzie wspólnie gotować i degustować efekty kulinarnych eksperymentów. To bardzo ucieszyło jednego z panów, zapalonego wędkarza. Obiecał, że zatroszczy się, by ryb paniom nie zabrakło.

Pomysłów rodziło się coraz więcej, coraz śmielej sięgających w przyszłość. Dwie Anie ucieszyły się z perspektywy świętowania lipcowych imienin w gronie klubowiczów. W myśl maksymy: „Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, gdy się ją dzieli” (Albert Schweitzer) pomysł wspólnych imienin, wypraw do muzeów czy na koncerty spodobał się wszystkim. Są nawet pierwsze plany obchodów Dnia Seniora, który przypada 3 października - koncert Dozwolone od pięćdziesiątki.

Klub będzie także pomagał w rozwiązywaniu praktycznych problemów. Dlatego między innymi raz w miesiącu prawnik i (zależnie od potrzeb) nieco częściej pracownik MOPS będą służyć klubowiczom radą i informacją. W trakcie rozmowy wskazano jeszcze na profilaktykę zdrowotną jako na temat, który warto propagować w Klubie Przyjaciół 50 PLUS.

Włodzimierz Krzyżanowski cieszy się entuzjazmem i aktywnością przybyłych. Sam zresztą nie próżnuje. Dobry duch klubu nawiązał kontakty z Forum 50+, zainspirował znajomych ze Stowarzyszenia Rodzina Wileńska. Powstanie tam zaprzyjaźniony, bliźniaczy wobec płockiego klub. Wzajemne odwiedziny i wymiana murowane.

Klubowicze zaproponowali, by ze względu na przedświąteczną gorączkę następne spotkanie odbyło się 13 stycznia. Wtedy skonkretyzują zamierzenia, zaplanują najbliższe działania. Zapraszają na nie osoby chętne z grupy 50 PLUS.

Jesteś 50 PLUS? Brakuje twojego tematu? Zaproponuj. Czekamy tu na ciebie!

Dowiedz się więcej, jak ChSCh pomaga seniorom.

Złóż swój dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij