Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Pomoc wolontariuszy ChSCh z Płocka

15.06.2010, Pomoc powodzianom

- Po powodzi piłowaliśmy zniszczone meble na opał, gdyż to, co z nich zostało, nie nadawało się już do użytku. Wtedy przyszła druga fala. Ona zabrała już wszystko, nawet te resztki wyposażenia  - wspomina mieszkanka Troszyna Polskiego, wioski położonej w okolicach Płocka, w gminie Gąbin. Mieszkańcom tej i innych podpłockich miejscowości doświadczonych przez żywioł pomagają wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Dzisiaj, 15 czerwca woda w wielu miejscach wciąż jeszcze nie opadła.
- Chcieliśmy dotrzeć do Troszyna, ale się nie udało. Wiączemin, Piaski i właśnie Troszyn Polski to miejscowości wciąż znajdujące się pod wodą - relacjonuje Włodzimierz Krzyżanowski, koordynator pomocy w Płocku. 

W ostatniej z wymienionych miejscowości wolontariusze pomagali przy ewakuacji kościoła parafii rzymskokatolickiej. ChSCh w Płocku, dzięki wsparciu innych filii (głównie z Włocławka i Białegostoku), dysponuje około dwoma tonami środków czystości, a także jedzeniem i sprzętem AGD, które będzie rozdawać poszkodowanym. - Nie ograniczamy się do pomocy doraźnej - mówi Krzyżanowski. - Planujemy długofalowe działania, m.in. na rzecz mieszkańców Borków, jednej z podtopionych miejscowości. Będziemy pomagać młodym małżeństwom z dziećmi utrzymującym się z roli. Ich sytuacja jest najgorsza.

- Kiedy przyszła fala, zdążyłam tylko odwiązać psa oraz wynieść dokumenty i telewizor na strych - mówi jedna z poszkodowanych, której dom został zalany prawie po dach. Z kolei starszemu małżeństwu z gminy Gąbin mieszkającemu w drewnianym budynku woda po prostu zmyła dom z powierzchni ziemi.

- Od poniedziałku do środy, w godzinach od 17 do 20 przyjmujemy dary dla powodzian. Wiele osób przynosi zabawki dla dzieci, jedna pani ofiarowała serwis do kawy, swój  prezent ślubny - relacjonuje wolontariusz ChSCh. - Wydawaliśmy już żywność. Pozostałe artykuły będziemy rozdawać po opadnięciu wody - dodaje.   

ChSCh jest w stałym kontakcie z proboszczem parafii w Troszynie i dyrekcją szkoły w Borkach. We współpracy z nimi będzie udzielana dalsza pomoc.

Każdy z nas może pomóc powodzianom w tym tragicznym momencie. Przekaż swój dar na rzecz tych, którzy niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL   

 

                                                                                                    Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

Kierownik: Daniel Waszczuk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 664 132 485

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij