Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: zdrowa dieta kontra choroby cywilizacyjne

18.03.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Płocku prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już 20 marca zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania. W programie oprócz wykładu dotyczącego zasad odżywiania i zdrowego stylu życia będzie część praktyczna – pokaz przyrządzania wegetariańskich przysmaków.

Poprzednie spotkanie klubu upłynęło pod hasłem Zdrowie w zasięgu ogródka i łąki. Prowadził je Andrzej Wojtkowski, pasjonat zdrowego stylu życia i zielarstwa. Mówił m.in. o ostropeście plamistym, który wygląda jak zwykły oset, posiada jednak niezwykłe właściwości. Jego owoce zawierają 2-3 % sylimaryny, która jest szczególnie polecana w chorobach wątroby, jelit, trzustki czy układu krążenia. Prelegent podkreślał, że „patrzeć na przyrodę to zachwycać się tym, że w roślinach jest odpowiedź na różne problemy”.

Na najbliższych zajęciach płockiego klubu wolontariusze pokażą, jak przyrządzać zdrowe i smaczne potrawy. Całość programu zakończy degustacja.

Właściwe odżywianie stanowi ważny element profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Program Szkoły Zdrowego Gotowania skierowany będzie do osób z tymi schorzeniami (nadwaga, cukrzyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie, choroba nowotworowa, miażdżyca), a także wszystkich tych, którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności w dziedzinie kulinarnej.

Początek Szkoły Zdrowego Gotowania 20 marca, o godzinie 17:30, w lokalu filii ChSCh przy ul. Gradowskiego 15. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij