Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: ruch i brukselka

10.12.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia działający przy płockiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na spotkanie 11 grudnia. W programie wykład fizjoterapeutki Doroty Bar oraz degustacja zdrowych potraw. Wstęp wolny.

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o konieczności aktywności fizycznej. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to ważne, dobre i potrzebne. A jednak zawsze coś nam przeszkadza. Dlaczego tak trudno się zmobilizować? Czy coś może nam pomóc podjąć decyzję, by pójść na spacer zamiast spędzić wolną chwilę przed telewizorem?

O znaczeniu i wpływie ruchu na poszczególne układy organizmu, a także o samej motywacji na spotkaniu w płockim klubie zdrowia opowie fizjoterapeutka Dorota Bar. Dowiemy się, dlaczego w ogóle warto chcieć się ruszać i jak nie stracić motywacji do ćwiczeń. Oczywiście nie zabraknie przygotowanej przez wolontariuszy degustacji. Jedną z potraw będzie pasztet z orzechów włoskich.

Hitem poprzednich zajęć klubu okazała się brukselka. Okazuje się, że to tak bardzo nielubiane, zwłaszcza przez dzieci, warzywo ma wiele cennych składników odżywczych. Brukselka jest bogata w witaminy K i C, posiada też właściwości przeciwnowotworowe.

– Jedna z uczestniczek, deklarująca, że nie lubi brukselki, zmieniła zdanie po spróbowaniu surówki z tego zielonego warzywa – mówi kierownik płockiego klubu zdrowia Dominika Potyralska. – Cieszę się z każdej osoby, która tak pozytywnie reaguje na propozycje zmian w swojej kuchni.

Najbliższe zajęcia w Klubu Zdrowia w Płocku odbędą się w środę, 11 grudnia, o godzinie 17:30 w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22 (dawne technikum samochodowe).

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(red. jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij