Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Płock: ruch i brukselka

Klub Zdrowia działający przy płockiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na spotkanie 11 grudnia. W programie wykład fizjoterapeutki Doroty Bar oraz degustacja zdrowych potraw. Wstęp wolny.

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o konieczności aktywności fizycznej. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to ważne, dobre i potrzebne. A jednak zawsze coś nam przeszkadza. Dlaczego tak trudno się zmobilizować? Czy coś może nam pomóc podjąć decyzję, by pójść na spacer zamiast spędzić wolną chwilę przed telewizorem?

O znaczeniu i wpływie ruchu na poszczególne układy organizmu, a także o samej motywacji na spotkaniu w płockim klubie zdrowia opowie fizjoterapeutka Dorota Bar. Dowiemy się, dlaczego w ogóle warto chcieć się ruszać i jak nie stracić motywacji do ćwiczeń. Oczywiście nie zabraknie przygotowanej przez wolontariuszy degustacji. Jedną z potraw będzie pasztet z orzechów włoskich.

Hitem poprzednich zajęć klubu okazała się brukselka. Okazuje się, że to tak bardzo nielubiane, zwłaszcza przez dzieci, warzywo ma wiele cennych składników odżywczych. Brukselka jest bogata w witaminy K i C, posiada też właściwości przeciwnowotworowe.

– Jedna z uczestniczek, deklarująca, że nie lubi brukselki, zmieniła zdanie po spróbowaniu surówki z tego zielonego warzywa – mówi kierownik płockiego klubu zdrowia Dominika Potyralska. – Cieszę się z każdej osoby, która tak pozytywnie reaguje na propozycje zmian w swojej kuchni.

Najbliższe zajęcia w Klubu Zdrowia w Płocku odbędą się w środę, 11 grudnia, o godzinie 17:30 w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22 (dawne technikum samochodowe).

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(red. jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij