Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: przepisy zdrowej kuchni w płockim klubie zdrowia

26.03.2013, Kluby zdrowia

20 marca w płockim klubie zdrowia prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbyły się warsztaty zdrowego gotowania. 3 kwietnia Klub Zdrowia w Płocku zaprasza na kolejne spotkanie, którego tematem będzie Wielki mit białkowy.

Zajęcia praktyczne Szkoły Zdrowego Gotowania poprzedził wykład promotor zdrowia i kierownik klubu Dominiki Potyralskiej. Dotyczył on różnorodności roślin strączkowych. Ta grupa roślin ze względu na wysoką zawartość białka, a także innych składników mineralnych (żelaza, kwasu foliowego, fosforu, potasu, witamin B1, B2, PP) jest nieodzowna w prowadzeniu zdrowej kuchni.

– Właściwe odżywianie to jedna z ośmiu zasad zdrowia, które mają decydujący wpływ na nasze życie – przekonuje Dominika Potyralska. – Istotnym elementem jest wiedza, dzięki której możemy dokonywać świadomych wyborów w kwestii zdrowego odżywiania.

Wśród przygotowanych przez wolontariuszy przysmaków znalazły się takie dania jak dip z awokado, majonez sojowy, farinata – placek z ciecierzycy, farsz do pełnoziarnistych naleśników. Kulminacją spotkania była degustacja potraw, wśród których największą karierę zrobił wspomniany dip z awokado. Do wszystkich potraw wolontariusze przygotowali ulotki z przepisami.

– Dużą radością jest dla mnie słyszeć słowa naszych klubowiczów opowiadających w trakcie spotkania o tym, który przepis ostatnio wykorzystali w swojej kuchni – mówi Dominika Potyralska.

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Płocku odbędzie się odbędzie się już w środę, 3 kwietnia Gościem będzie Beata Śleszyńska, promotor zdrowia, która wygłosi ciekawą prelekcję na temat białka.

Czy pełnowartościowe białko możemy znaleźć tylko w mięsie? Ile białka potrzebujemy, by prawidłowo funkcjonować? Czy my, Polacy spożywamy za dużo czy za mało tego ważnego składnika diety? Jaka jest jego rola w naszym organizmie, co się dzieje, gdy spożywamy go za dużo i gdzie możemy je znaleźć w największej ilości? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy podczas wykładu zatytułowanego Wielki mit białkowy. Początek o godzinie 17:30 w lokalu przy ul. Gradowskiego 15.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij