Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: lody dla ochłody

18.06.2013, Kluby zdrowia

Lody bez mleka i cukru oraz „czekoladowy” krem z daktyli. Niemożliwe? Na spotkaniach Klubu Zdrowia w Płocku wszystko jest możliwe!

Kluby zdrowia prowadzone przez lokalne filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w różnych miastach Polski promują tzw. osiem zasad zdrowia – właściwe odżywianie, spożywanie czystej wody, przebywanie na świeżym powietrzu, światło słoneczne, odpoczynek, zaufanie, wolność od nałogów oraz aktywność fizyczną. O tej ostatniej zasadzie na poprzednim spotkaniu klubu w Płocku opowiadał Jacek Jaworski, 72-latek, który jest żywym dowodem na to, że człowiek może być zdrowy i sprawny nawet po siedemdziesiątce.

„Aby być jak najbliżej zdrowia potrzebujemy ruchu. Poprzez jego zastosowanie w naszym życiu możemy uniknąć wielu zagrożeń” – tłumaczył klubowiczom Jacek Jaworski.

Te zagrożenia to m.in. choroby cywilizacyjne. Aby zachować zadowalający stan zdrowia, potrzebujemy 30 min wysiłku fizycznego dziennie.

Na ostatnie spotkanie przed wakacjami wolontariusze przygotowali zajęcia Szkoły Zdrowego Gotowania. W jej ramach odbędzie się pokaz przyrządzania letnich deserów, m.in. kremu z daktyli oraz lodów bananowych.

– Lody przyrządza się bez mleka i cukru, ale są bardzo smaczne – zapewnia Dominika Potyralska, kierownik Klubu Zdrowia w Płocku.

W jaki sposób je przygotować? Więcej o tym na spotkaniu, które odbędzie się w środę, 19 czerwca w lokalu przy ul. Gradowskiego 15. Udział we wszystkich spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij