Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: jak pokonać stres

4.02.2013, Kluby zdrowia

Jak pokonać stres? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Płocku prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Odbędzie się ono już 6 lutego.

Człowiek XXI wieku żyje w biegu i w ciągłym stresie. Niezależnie od postępów technologicznych ułatwiających nam życie, a także rozwoju medycyny codziennie działają na nas różne czynniki wywołujące napięcie i dyskomfort. Nie mamy wpływu na występujące stresory, ale na reakcję na nie już tak. Stres nie musi nad nami panować. Wbrew pozorom dużo zależy od nas samych. Czym jest stres? Jak go opanować? Jak zachować się w różnych sytuacjach stresowych? Czy można żyć bez stresu? – to niektóre pytania, na które odpowie promotor zdrowia Alina Ciupa podczas środowego spotkania klubu.

W ofercie Klubu Zdrowia w Płocku jest także Szkoła Zdrowego Gotowania. 23 stycznia wolontariusze pokazali, jak przygotować trzy wersje potraw w użyciem nasion dyni. Część praktyczną poprzedził wykład pt. Planowanie prawidłowego odżywiania. Polega ono na tym, że każdego dnia należy zapewnić organizmowi właściwą jakość i ilość pokarmów, które stanowią podstawowy skład naszej diety. Przede wszystkim należy pamiętać o siedmiu składnikach pokarmowych, takich jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, sole mineralne, błonnik, woda. Jednakże racjonalne odżywianie wiąże się również z urozmaicaniem jedzenia, prawidłowym zestawianiem posiłków, ograniczeniem do minimum białego cukru w diecie, spożywaniem odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka, wybierania tłuszczy nienasyconych, spożywania orzechów, pełnowartościowego pieczywa, warzyw i owoców, ograniczenia spożywania soli oraz picia 6-8 szklanek wody dziennie.

„Nie ulega wątpliwości, ze wspomniane zasady są bardzo ważne” – podkreślała prelegentka Joanna Chorzępa. „Złe nawyki żywieniowe oddziałują na nasze zdrowie. W niewłaściwy sposób wpływają one nie tylko na fizyczną sferę naszego organizmu, ale także na zdrowie umysłu i ducha”.

Pierwsza tegoroczna Szkoła Zdrowego Gotowania była zachętą do udziału w następnych programach. Spotkanie na temat stresu rozpocznie się w środę, 6 lutego w lokalu przy ul. Gradowskiego 15 o godzinie 17:30.

Po wykładzie będzie można skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi, a także skosztować smacznych potraw z produktów roślinnych. Wstęp wolny. Organizatorzy proszą osoby zainteresowane o kontakt pod numerem tel. 506 143 131.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij