Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Płock

Płock: „Ćwicz!” – „Ale jak?!”

7.05.2013, Kluby zdrowia

Wiosna to czas, kiedy możemy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Coraz dłuższe dni zachęcają do aktywności fizycznej. Jednak często brakuje nam wiedzy lub motywacji, by rozpocząć regularne ćwiczenia. Jak to zmienić? O tym dowiemy się na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Płocku.

Spacer, jogging, rower, nordic walking… Możliwości jest bardzo wiele. Jednak często, kiedy przychodzi czas na praktykę, wszystko rozbija się o kwestie typu: skąd wziąć motywację do ćwiczeń? Jak wygospodarować na nie czas? Jakie ćwiczenia są najlepsze? Jak ćwiczyć, jeśli mamy problem z kręgosłupem, stawami itp.?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy na spotkaniu Klubu Zdrowia w Płocku pt. „Ćwicz!” – „Ale jak?!”, które odbędzie się w środę, 8 maja w lokalu przy ul. Gradowskiego 15, o godzinie 17:30. W programie oprócz ciekawej prelekcji będzie też degustacja smacznych potraw kuchni wegetariańskiej.

Z kolei na poprzednim spotkaniu klubu, 17 kwietnia miały miejsce warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Przed pokazem wolontariusze mówili o technikach obróbki kulinarnej. Blanszowanie, odgrzewanie, gotowanie tradycyjne i na parze, pieczenie, smażenie, mrożenie – każda z tych technik inaczej wpływa na pokarm poddany obróbce. Jedne powodują utratę ogromnej ilości składników odżywczych, inne znów przyczyniają się do tego w znikomym stopniu. Straty są przede wszystkim wynikiem działania czynników fizykochemicznych. Przede wszystkim – temperatury, tlenu, światła czy też pH. Na składniki odżywcze zawarte w pokarmach najbardziej niekorzystnie wpływa wysoka temperatura, zwłaszcza kiedy żywność jest poddana jej działaniu przez długi czas.

Udział w spotkaniach klubu zdrowia prowadzonych przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

10 006 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Płock
ul. Gradowskiego 15/9
09-402 Płock

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Płock”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij