Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Egzotycznie w Płocku. W klubie zdrowia poznamy kuchnię indyjską

Już w środę, 9 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Płocku, prowadzonego przez wolontariuszy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tym razem organizatorzy zapraszają na… wyprawę do Indii.

Prelegentka Dominika Potyralska, koordynatorka płockiego klubu, przedstawi relację z wyprawy wolontariuszy do Indii. Prelegentka opowie o barwnej, niezwykle różnorodnej kulturze tego kraju. Dodatkiem do prelekcji będą pięknie zdjęcia dokumentujące ekspedycję. Obejrzymy relację wolontariuszki, która przez 4 tygodnie pracowała w dżungli przy budowie sierocińca. Spotkanie zostanie uwieńczone degustacją smacznych potraw kuchni indyjskiej. Będzie można skosztować m.in. ziemniaczanego curry.

– Chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom Płocka kulturę Indii. Jest ona niezwykle ciekawa, barwna, tajemnicza, tak bardzo różna od naszej. Indie to kraj kontrastów. Obok ociekających złotem światyń jest też wszechobecna bieda i cierpienie – mówi Dominika Potyralska.

Hinduskie potrawy są oparte na ryżu, kaszach i warzywach. Dania są niezwykle kolorowe i aromatyczne, przede wszystkim dzięki zastosowaniu odpowiednich mieszanek aromatycznych przypraw. Możliwość ich posmakowania już na najbliższym spotkaniu klubu zdrowia.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Płocku odbędą się w środę, 9 kwietnia, o godzinie 17:30 w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij